Jug ubjedljiv na startu Regionalne lige

U prvoj utakmici prvog turnira sinoć je na Škveru Jug iz Dubrovnika pobjedio Primorac iz Kotora 17:7 (6:1,4:2, 2:3,5:1).

Vaterpolisti Juga odigrali su utakmicu na visokom nivou pa su sve dileme oko pobjednika riješili već u prvom poluvremenu, kad je rezultat bio 10:3. U preostalom dijelu utakmice Marko Gopčević i saigrači nisu uspjeli da ublaže poraz već su vaterpolisti Juga stvorili još veću razliku i postigli visoku pobjedu.

Golove za Primorac postigli su: Filip Gardašević tri, Vuk Drašković dva, Marko Gopčević i Marko Mršić po jedan.

Strijelci za Jug su: Konstantinos Kakaris četiri, Marko Žuvela tri, Franko Lazić, Ivan Vukojević i Loren Fatović po dva, Maro Joković, Matijas Bijaka, Goran Grgurević i Toni Mozara po jedan pogodak.

U nastavku turnira na Škveru od 19:00 sati igraju Jadran i Jug, a sutra u isto vreme igra se bokeljski derbi Jadran –Primorac.

U drugoj utakmici sinoćnjeg programa u Splitu, Mornar je pobjedio Solaris (Šibenik ) 9:8.

Podsećanja radi, na turniru u Splitu, za bodove se još bori i Jadran.

Na turniru u Beogradu, igraće Novi Beograd, Šabac i Mladost iz Zagreba.