ЈЕДРИЛИЧАРИМА ЦРНЕ ГОРЕ ЗЛАТО И СРЕБРО У СПЛИТУ

Црногорска једриличарска репрезентација остварила је запажен успјех на Отвореном првенству Хрватске – регати која је једрена од петка 26. марта до данас, у Сплиту у организацији ЈК Морнар.

Никола Голубовић освојио је злато у класи 4.7, а Илија Марковић сребро у класи стандард до 21 године (У21). Олимпијац Миливој Дукић пласирао се на 9. мјесто.

Првенство је окупило јаку међународну конкуренцију. Постоље у класи стандард освојили су Тончи Стипановић, Филип Јуришић обојица из Морнара и Сергеј Комисаров из Русије. Павлос Контидес, двоструки свјетски шампион и носилац олимпијске медаље за Кипар, освојио је 6. мјесто. Марковић је у генералном пласману првенство завршио на 12. мјесту.

Одмах иза Голубовића, друго мјесто је освојила Петра Марендић, која је на европском првенству у класи 4.7 прошле године у Португалу освојила златну медаљу до 16 година и 6. мјесто у укупном поретку.

Наши репрезентативци остају до краја прве недеље априла у Сплиту на припремама. Потом селектор Клакор, Дукић и Марковић крећу на пут дуг 3000км, 32 сата вожње комбијем са приколицом, на којој вуку гумењак и два стандарда до Португала, гдје их у Виљамури од 17. до 24. априла очекује квалификациона регата за Олимпијске игре у Токију. За преостала два мјеста водиће се велика борба, јер 17 земаља још увијек нису осигурале карту за Токио, међу којима и једриличарске силе попут Италије, Португала, Холандије, Шпаније, Ирске, Грчке, Пољске.