ЈАДРАНОВА ЧЕТВРТА ПОБЈЕДА – САВЛАДАН И АПОЛОН

У претпосљедњој утакмици првог квалификационог турнира ЛШ Новљани су савладали грчки Аполон 14:8(3:2, 4:3, 4:2, 3:1). Јадранаши су поново били доминантни и славили четврти пут у Подгорици.

Одиграли су одличан меч и игром потврдили да заслужено иду у другу рунду квалификација. Најефикаснији на утакмици били су Матија Сладовић и Урош Вучуровић са три гола. Марко Петковић и Матеј Чарај по два, Јован Вујовић, Данило Радовић, Мартин Гардашевић, Василије Радовић по један. Расположени за игру у нападу код Аполона, били су Емануел Соланикис и Иван Гусаров са по два гола.

Тим са Шквера  је дозволио противнику само да изједначи резултат на 2:2. Већ у другој четвртини Јадран има преднос 6:2, а Грци су у  финишу првог полувремена смањили резултат на 7:5. У наставку утакмице потпуно је сломљен отпор ривала, Грци су настојали да уведу меч у неизвјесну завршницу, али је одбрана Јадрана била одлична, напад је био на високом нивоу, а сјајно је као и против Синтеза, бранио Дарко Ђуровић, са 10 одбрана. Млади играчи  из Новог рутински су привели утакмицу крају са разликом од 6 голова колико је синоћ било против Синтеза.

Сладовић је након утакмице казао да је дао све од себе и истакао да ова млада екипа има будућност.

-Изборили смо се за други круг и видјећемо какви смо -рекао је Сладовић.

Изабраници Петра Радановића осигурали су раније пласман у наредну рунду елитног такмичења, а посљедњи меч на турниру је са ОСЦ-ом из Будимпеште.

Пласман у главну рунду квалификација са турнира у Подгорици, изборили су ОСЦ, Јадран из Сплита, Јадран из Херцег Новог и Аполон. Овогодишња европска такмичења су завршена за Синтез, Енку и Заибас.