Jadran nastavlja takmičenje u Evrokupu

Vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli da u poslednjem 6. kolu Lige šampiona ostvare željenu pobjedu. U Beogradu su poraženi  od Crvene zvezde 9:6 (1:4, 3:0, 1:0, 4:2) i u „C“ grupi su završili na poslednjem četvrtom mjestu sa dva osvojena boda.

Crnogorski šampion je odlično počeo utakmicu. Poveo golom Danila Radovića, izjednačio je Marko Radović iz peterca, da bi do kraja prve četvrtine Zvezdinu mrežu pogađali Martin Gardašević, Lazar Vukićević i Ivan Nagajev za 1:4. A onda je ekipa sa Škvera stala i za više od 18 minuta nije postigla pogodak što su iskoristili  vaterpolisti Zvezde, i do poluvremena preko Ivana Basare, Draška Gogova, Lukaša Semana i Miloša Vukićevića, preokrenuli  rezultat na 5:4.

Nije pomoglo ni što „crveno-beli” nisu iskoristili dva peterca u drugoj četvrtini, kada je Radović pogodio okvir gola, Darko Đurović zaustavio šut Dušana Vasića.

I u nastavku drugog poluvremena Draško Gogov je pogodio za 6:4, Danilo Radović smanjio, a Vuk Milojević pogodio za 7:5. Nedugo zatim, Zvezda je preko Miloša Vukićevića stigla do plus tri – 8:5, Jovan Vujović je smanjio, a konačan rezultat je postavio Lukaš Seman.

Strijelci za Jadran: Danilo Radović dva, Lazar Vukićević, Jovan Vujović, Ivan Nagaev, Martin Gardašević po gol.

Golove za Zvezdu postigli su: Draško Gogov, Miloš Vukićević, Lukaš Seman po dva, Ivan Basara, Vuk Milojević, Marko Radović po jedan.

U drugoj utakmici 6 kola “C” grupe Ferencvaroš je u Splitu pobjedio Jadran posle peteraca 20:17 pošto je u regularnom dijelu susreta rezultat bio 16:16. Đuro Radović kao član Jadrana (Split) postigao je dva gola

Konačni plasma u “C” grupi:  Ferencvaroš 17,  Jadran (Split) 10, Crvena Zvezda 7 i Jadran (HN) 2 boda.

Izabranici Petra Radanovića kao nepovlašćeni čekaju žrijeb za osminu finala Evrokupa 11. decembra.