„Јадран м-тел“ одшкринуо врата Лиге шампиона

Ватерполисти “Јадрана м-тел” вечерас су у Дубровнику у другој утакмици А групе квалификација за Лигу шампиона побједили домаћи “Југ” 14:12 (3:5, 5:1, 4:3, 2:3), и отворили врата за пласман у Лигу шампиона.

Послије вођства “Јадрана м-тел”, домаћи ватерполисти су преокренули резултат и повели 2:1. Узвратио је Матија Сладовић изједначивши резултат, а до краја четвртине “Југ” је повео 4:2. Изабраници Владимира Гојковића су смањили преко Милојевића на 4:3, а затим је домаћин повео 5:3.

На старту друге четвртине обје екипе су биле ефикасне. Вук Милојевић је погодио за 4:5, Рино Бурић за 6:4, а Урош Вучуровић за 5:6. Изједначење је донио Ђорђе Лазић – 6:6, а затим је прорадио одлични Дмитри Холод који је послије контре донио “Јадрану” предност – 7:6. Ватерполисти “Југа” су стали а  екипа Владимира Гојковића је била незадржива. Капитен Ивовић је повисио резултат на 8:6.

И у трећој четвртини Новљани преко Дмитрија Холода долазе до предности од 9:6. Искусни  Маро Јоковић покушава да ухвати прикључак за своју екипу. Смањио је на 7:9, а затим је дошло до прекида због нестанка струје на базену у Гружу. Када је утакмица настављена своју серију је почео Василије Радовић,  “Јадран м-тел води  10:7, а предност смањује Влахо Павлић. Василије Радовић је поново погодио – 11:8, али је узвратио Маро Јоковић – 9:11.  Трећим везаним голом олимпијац Василије Радовић потврђује да је вечерас под Срђем било вечеНовљана – 12:9.

“Југ” је преко Влаха Павлића смањио на 10:12, а Дмитри Холод погодио за 13:10. Филип Кржић је смањио на 11:13, Дубровчани су  имали још два напада са играчемвише, нису успјели да стигну до минус један, а Холод је погодио за 14:11. У самој завршници смањио је Рино Бурић, поставивши коначан резултат.

Голове за “Јадран м-тел постигли су: Дмитри Холод четири, Василије Радовић три, Вук Милојевић два, Матија Сладовић, Александар Ивовић, Ђорђе Лазић, Данило Радовић и Урош Вучуровић по један. Стријелци за”Југ” су били: Рино Бурић три, Марко Жувела, Влахо Павлић и Маро Јоковић по два, а Флип Кажић,  Серхи Кабањаси   и Тони  Мозара по гол.

Новљани су на прагу групне фазе Лигешампиона, али ће морати да задрже висок ниво игре до краја турнира, у дуелима против “Барселоне” и “Динама” из Букурешта. Подсјећамо, у првом колу “Југ” је славио против ”Динама” 15:8, док је “Јадран” имао лакши тренинг против “Бања Луке” – 35:3.

Следећа препрека је “Динамо”, а утакмица је на програму сутра у 12.30 минута. У недељу  од 10.30 “Јадран” игра са шпанском “Барселоном”. Само побједник иде у Лигу шампиона, а ако у Дубровнику буду први чекају их “Барселонета”, “Марсеј” и “Вашаш”.