Jadran M:tel blizu Lige šampiona

Vaterpolistima Jadrana M:tel ostao je još korak do plasmana u Ligu šampiona, bitno je samo da se u sutra u 10.30 u Dubrovniku savlada Barselona. Izabranici Vladimira Gojkovića, iako umorni od žestokog duela sa ekipom Juga iz Dubrovnika dan ranije u nepuna 24 sata, pobjedili su Dinamo iz Bukurešta u trećem kolu kvalifikacija za grupnu fazu Lige šampiona –15:8 (5:2, 2:1, 5:2, 3:3).

Ivović i  saigrači nijesu dozvolili  opuštanje. Počeli su susret sigurno. Posle prvih 8 minuta bilo je 5:2. Dmitri Holod je postigao dva gola, Uroš Vučurović, Danilo Radović, Vasilije Radović po jedan. Dinamo, koji ima prilično kvalitetnu ekipu, nije odustajao, ali nije odustajao ni Jadran pa je na poluvremenu vodio sa 7:3. Golove su postigli Uroš Vučurović i Matija Sladović.

U trećoj četvrtini  Dinamo je uhvatio  priključak i prišao  na 5:7:  vaterpolisti jadrana su uzuvratili serijom  5:0 i  stigli do 12:5, a zatim su mirno priveli utakmicu  kraju, čuvali su snagu za duel sa ekipom Barselone, koji je najvažniji kad je međunarodna scena  za vice prvaka Crne Gore.

Dmitrij Holod je postigao četiri pogotka i bio je najefikasniji u timu sa Škvera, po dva puta su se upisali Uroš Vučurović, Đorđe Lazić i Matija Sladović, a po jedan Danilo Stupar, Danilo Radović, Damjan Vujičić, Aleksandar Ivović i  Vasilije  Radović.  Najefikasniji u sastavu Dinama bili su Niko Čubranić sa tri i Kozmin Radu sa dva gola.

Podsećanja radi, Jadran je u prvoj rundi nadigrao Borac iz Banjaluke sa 35:3, u drugoj su dobili veliki derbi protiv domaćina Juga – 14:12. Večeras su slobodni. Sada ih samo jedana pobjeda dijeli od mjesta u elitnom vaterpolo društvu. U grupnoj fazi elitnog takmičenja već se nalazi aktuelni šampion Crne Gore, ekipa Primorca iz Kotora.