ЈАДРАН КРЕНУО КА ФИНАЛУ

У другој полуфиналној утакмици плеј офа Првенства Црне Горе у ватерполу  Јадран из Херцег Новог је јуче у Игалу побједио Будванску ривијеру 15:11 (2:0, 5:1, 4:3,4:4).

Званични шампион стигао је до очекиване побједе у дуелу са ослабљеним тимом гостију који су играли без Митровића и Кораћа. Тим Драга Пејаковића добро се држао у првој четвртини. Голове у тој дионици постигли су Аверка и Гардашевић. У том дијелу игре истакао се и голман Тешановић, а у првих 8 минута Новљани су погодили четири пута оквир гола. Ипак, да изненађења неће бити у Игалу, побринули су се већ у другој четвртини Банићевић Аверка, Вујовић, Данило Радовић из петерца и капитен Петковић. Гости су постигли први гол 4:1. Стријелац је био Марко Вукмировић и до краја четвртине резултат је био 7:1.

У терећој четвртини играло се гол за гол, домаћи су повели 10:3 па 11:4. Разбранио се и голман гостију Милија Мандић и виђено је још 8 голова, по четири на свакој страни.

Стријелци за Јадран: Констатин Аверка и Филип Гардашевић по 3, Данило Радовић, Јован Вујовић и Душан Банићевић по 2, Марко Петковић, Никола Бркић и Димитрије Обрадовић по гол.

Стријелци за Будванску Ривијеру: Марко Вукмировић 4, Петар Ћетковић  3  и  Филип Јаблан гол.

Реванш сусрет играју се у сриједу у Будви, а евентална мајсторица у суботу 17. априла у Игалу. У финале ће се пласирати екипа која прва постигне двије побједе.

У првој полуфиналној утакмици у суботу Приморац је у Будви побједио Катаро 15:6.

Почетак финалне серије, која се игра на три побједе, планиран је за 28. април. Играће се и за треће мјесто и то на две побједе, а термини ових утакмица су 21, 24. и 27. април.