Јадран без баража, сезону настављају у Еврокупу

Ватерполисти Јадрана елиминисани су у другом колу квалификација за Лигу шампиона од домаћина Барселоне 13:12 (2:5, 4:2, 5:3, 2:2), па ће европску сезону наставити у квалификацијама за Еврокуп.

Новљани су показали добру игру, у првој четвртини водили су 5:2, на полувремену резултат је био 7:6. Уочи посљедње четвртине било је 11:10 за Барселону, али је Чарај брзо донио изједначење 11:11. Гарсија и Маларах су након тога имали мини серију, којом је Барселона стигла до побједе и мјеста у баражу.

Голове за Јадран су постигли: Василије Радовић и Данило Радовић по три, Павел Калтурин, Раџивон Зизудин, Мартин Гардашевић, Џејк Мускат, Матија Сладовић и Матеј Чарај по један.

Подсјећамо, по двије најбоље екипе из групе наставиће такмичење у Лиги шампиона, док ће трећепласиране и четвртопласиране сезону наставити у Еурокупу, гдје их чека друго коло квалификација.