Hrvatska bolja od Crne Gore na Škveru

Sigurnom i efikasnom igrom prvak Evrope, reprezentacija Hrvatske, pobjedila je sinoć na Škveru domaću Crnu Goru 13:9 (3:2, 4:4, 4:1,2:2).

Izabranici selektora Tucaka su tokom cijele utakmice imali prednost. Sa druge strane, puleni Vladimira Gojkovića su samo u dva navrata uspjeli da izjednače rezultat na 2:2 u prvoj, i 3:3 u drugoj četvrtini. Zatim su prvaci Evrope pobjegili na 7:4, Crna Gora je prišla na 9:7, i nakon tri četvrtine rezultat je bio 11:7.

Međutim, problemi u napadu su se nastavili, Crna Gora nije iskoristila tri napada sa igračem više, što je Hrvatska znala da kazni. Sredinom poslednje četvrtine bila je prednost i 13:7. Imali su Hrvatski rerprezentivci kvalitet, znalački su stvorili, kako se ispostavilo, za podmlađenu Gojkovićevu četu nedostižnu prednost, i potvrdili prvo mjesto na turniru.

Golove za Crnu Goru postigli su: Vasilije Radović dva, Savo Ćetković, Konstanin Averka, Uroš Vučurović, Uroš Čučković, Vuk Drašković i Miroslav Perković po jedan.
Golove za Hrvatsku postigli su: Harkov četiri, Bukić i Vukićević po dva, Dužević, Žuvela, Lazić, Butić i Čagalj po jedan.

Turnir završava večeras utakmicom Crna Gora –Francuska (19:45). Biće to poslednja provjera pred put u japanski grad Kašivazaki, gde će Crna Gora odraditi završnu fazu priprema za šampionat svijeta.

Podsjećamo, na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki od 16. do 29. jula, Crna Gora je u grupi sa Španijom, Srbijom i Južnom Afrikom. Prvoplasirana reprezentacija ide u četvrtfinale, a selekcije na drugom i trećem mjestu u osminu finala. Grupa u kojoj su Srbija i Crna Gora, ukršta se sa grupom u kojoj su Mađarska, Španija, Japan…