Хрватска боља од Црне Горе на Шкверу

Сигурном и ефикасном игром првак Европе, репрезентација Хрватске, побједила је синоћ на Шкверу домаћу Црну Гору 13:9 (3:2, 4:4, 4:1,2:2).

Изабраници селектора Туцака су током цијеле утакмице имали предност. Са друге стране, пулени Владимира Гојковића су само у два наврата успјели да изједначе резултат на 2:2 у првој, и 3:3 у другој четвртини. Затим су прваци Европе побјегили на 7:4, Црна Гора је пришла на 9:7, и након три четвртине резултат је био 11:7.

Међутим, проблеми у нападу су се наставили, Црна Гора није искористила три напада са играчем више, што је Хрватска знала да казни. Средином последње четвртине била је предност и 13:7. Имали су Хрватски рерпрезентивци квалитет, зналачки су створили, како се испоставило, за подмлађену Гојковићеву чету недостижну предност, и потврдили прво мјесто на турниру.

Голове за Црну Гору постигли су: Василије Радовић два, Саво Ћетковић, Констанин Аверка, Урош Вучуровић, Урош Чучковић, Вук Драшковић и Мирослав Перковић по један.
Голове за Хрватску постигли су: Харков четири, Букић и Вукићевић по два, Дужевић, Жувела, Лазић, Бутић и Чагаљ по један.

Турнир завршава вечерас утакмицом Црна Гора –Француска (19:45). Биће то последња провјера пред пут у јапански град Кашивазаки, где ће Црна Гора одрадити завршну фазу припрема за шампионат свијета.

Подсјећамо, на Свјетском првенству у Фукуоки од 16. до 29. јула, Црна Гора је у групи са Шпанијом, Србијом и Јужном Африком. Првопласирана репрезентација иде у четвртфинале, а селекције на другом и трећем мјесту у осмину финала. Група у којој су Србија и Црна Гора, укршта се са групом у којој су Мађарска, Шпанија, Јапан…