Golman Primorca Aleksandro Kralj najavio meč loptu za titulu

(Фото: facebook.com/WpoloMontenegro)

Vaterpolisti Jadrana i pored dobre igre u većem dijelu utakmice nisu danas posle podne u Kotoru uspjeli da izjednače rezultat u finalnoj seriji plej ofa za titulu prvaka Crne gore, pošto poraženi su od domaćeg Primorca na peterce 15:13 (4:4, 1:1, 4:1, 2:5 – 4:2). Kotorani vode u finalnoj seriji sa 2:0 i imaju tri meč lopte da stignu do titule koju čekaju od 2008 godine.

Čovjek odluke bio je golman Primorca Aleksandro Kralj, koji je odbranio tri peterca. Prvo Ivanu Nagaevu u regularnom dijelu, a zatim je prilikom izvođenja peteraca dva puta zaustavio šuteve Jadranovih igrača. To nije bilo sve od njega na ovoj utakmici, već je izborio te peterce svojim golom, kada je 11 sekundi prije kraja preplivao bazen i savladao svog kolegu na drugoj strani Darka Đurovića.

Šampionski tim Jadrana ponovo je imao “crnu rupu” u trećoj četvrtinu koju je zvanični šampion lako izgubio.

Inače Jadran je odlično otvorio derbi u Kotoru, poveo 2:0 i 3:1, ali je na kraju prve četvrtine rezultat bio 4:4.

Tri gola za Jadran postigao je Dmitri Holod, a jedan Vasilije Radović. S druge strane, strijelci za Primorac koji je serijom 3:0 stigao do 4:3, bili su Nikola Marković, Nemanja Vico, Đorđije Stanojević i Srđan Janović.

Drugih osam minuta utakmice bilo je neizvjesno. Razigrao se Kraj, odbranio peterac, ali je Danilo Radović donio prednost Jadranu 5:4. Uzvratio je Srđan Janović za 5:5.

Drugi put u finalnoj seriji Primorac je u trećem dijelu utakmice silovit. Novljanin  Nikola Brkić, Nemanja Vico i Srđan Janović dovode Kotorane do rezultata 8:5. Novljani su srljali iz greške u grešku, u završnici ove četvrtine Strahinja Gojković je smanjio na 6:8, ali je Marko Mršić sa zvukom sirene pogodio za 9:6. Vasilije Radović je smanjio na 7:9 i vratio nadu, ali je triler najavio Martin Gardašević pogotkom za 8:9. Nikola Marković je realizovao peterac za 10:8. Danilo Radović je smanjio na 9:10, a Vasilije Radović iz kontre donio izjednačenje PVK J10:10, na dva minuta prije kraja.

Dmitri Holod je kaznio grešku Primorca, pogodio je za 11:10, zatim su vaterpolisti Jadrana uspjeli da se odbrane sa dva igrača manje u bazenu. Nisu iskoristili napad, a onda je golman Aleksandro Kralj preuzeo odgovornost, preplivao bazen i pogodio za 11:11, na deset sekundi prije kraja.

Usledio je penal rulet. Holod je bio siguran, Brkić takođe. Precizni su bili Danilo Radović i Mršić. Kralj je zaustavio Vukićevića, a Janović donio prednost Primorcu. Kralj je odbranio šut Jovanu Vujoviću, a gol za pobjeu i veliko vodstvo u seriji od 2:0  za Primorac postigao je iskusni Nikola Marković.

Strijelci za  Jadran bili su Dmitri Holod četiri, Vasilije Radović tri, Danilo Radović dva, Strahinja Gojković, Martin Gardašević po gol.

Golove za Primorac postigli su: Srđan Janović tri, Nikola Marković,  Nemanja Vico po dva, Marko Mršić, Đorđije Stanojević, Nikola Brkić i Aleksandro Kralj po jedan.

Treća utakmica na programu je u subotu 11. maja, od 19 sati na Škveru. Ukoliko pobjedi Primorac, titula se seli u Kotor, pobjeda Jadrana produžava seriju na četvrti meč, koji će biti odigran 15. maja u Kotoru.