ГОЈKОВИЋ И УKРОПИНА – КОРАК ПО КОРАК ДАЉЕ И ЈОШ БОЉЕ

Побједа у првом колу турнира на Олимпијским играма у Токију улива пуно оптимизма. Репрезентација Црне Горе је савлада добру и неугодну селекција Аустралије која се на старту издвојила са неколико брзих шутева.

Трема или тешке руке, дефинитивно су били присутни код великог броја играча  прије почетка утакмице, казао је селектор Владимир Гојковић.

-Против Аустралије, од друге четвртине, са већом лепезом расположених појединаца, који су играли на начин на који могу, стабилизовали смо одбрану. То је  био  кључ за побједу у другом полувремену, али треба истаћи и неколико индивидуалних рјешења која су била фантастична на истеку времена, казао је Гојковић након битне побједе ,,ајкула” на старту олимпијског турнира.

Група је тешка, казао је селектор Гојковић.

-Меч са Kазахстаном може бити једноставан ако га схватимо озбљно. Сада идемо утакмицу по утакмицу, има још пуно да се игра и не значи да смо прошли даље. Морамо се припремити за Шпанију, а онда идемо корак даље. Шпански тим можда на папиру нема јача имена од Србије и Хрватске, али то ништа не гарантује. Шпанци су од обје селекције били бољи на посљедња два такмичења, казао је Гојковић.

Одличан је данас Новљанин Алекса Укропина, играч Радничког (Kрагујевац) који је постигао четири гола, без промашеног шута.

-Стварно је био чудан почетак утакмице. Само смо један тренинг одрадли на овом базену тако да нам је требало времена да се привикнемо. У трећој четвртини смо наметнули наш стил игре, пробили смо противника, испуњавали задатке које смо договорили прије утакмице и на крају смо главни циљ испунили иако почетак утакмице није био како треба, рекао је Укропина.

Истакао је да је задовољан својом данашњом игром, али да сви заједно могу боље.

-Шут ме је хтио, драго ми је због тога. Надам се да ће ме пратити током такмичења, али мислим да и ја и сви ми можемо још боље, поручио је Укропина.

Наредни ривал Црне Горе је Шпанија. Меч се игра у уторак у 4 часа и 30 минута по средњеевропском времену.

-Шпанија има сличан стил игре као и ми. Познајемо се добро. Очекујем меч са мало голова и јаким одбранама, закључио је Укропина.

У до сада одиграним утакмица, Италије је победила Јужну Африку  21:2, Грчка је стигла до изненађења у дербију и била боља од Мађарске 10:9, док је САД после велике борбе савладала Јапан са 15:13. Шпански тим је побједио 13:12 олимпијске прваке репрезентацију  Србије.