Фудбалери Игала у Никшићу „угасили“ Искру

Фудбалери Игала побиједили су данас у Никшићу, у првој утакмици 12. кола Друге фудбалске лиге, екипу Искрa из Даниловграда резултатом 2:1.

Током цијеле утакмице тим  Марка Шћепановићје био је бољи тим а Игало је ту своју  надмоћност  крунисало у 38. минуту голом Јована Поповића из пенала. У првих сат времена игре Даниловгађани су били безопасни а у 70. минути Роловић је први пут запријетио друголигашу из Херцег Новог.  Два минута послије уласка у игру, Никола Косаћ је одлично центрирао а Алдин Аџовић  главом погодио  мрежу Томаша Ђуровића у 73. минуту и најавио  тријумф своје екипе. Тек после другог примљеног гола  „домаћа“ Искра се тргла. У 84. минуту Огњен Роловић је одлично шутирао, голман  Игала Радош Дубљевић одбранио, али одбијену лопту  резервиста Матија Ровчанин је  послао у мрежу Игала.  У надокнади времена Роловић је био у прилици да изједначи али фудбалери Игала су се одбранили и сачували предност постигавши побједу која Нелсону  Кордоби и саиграчима са 19 бодова након 11 одиграних кола  доноси друго  мјесто.

У наредном, 13. колу фудбалери Игала на Солилима дочекују 26. октобра екипу Ловћена.