Fudbaleri Igala u Nikšiću „ugasili“ Iskru

Fudbaleri Igala pobijedili su danas u Nikšiću, u prvoj utakmici 12. kola Druge fudbalske lige, ekipu Iskra iz Danilovgrada rezultatom 2:1.

Tokom cijele utakmice tim  Marka Šćepanovićje bio je bolji tim a Igalo je tu svoju  nadmoćnost  krunisalo u 38. minutu golom Jovana Popovića iz penala. U prvih sat vremena igre Danilovgađani su bili bezopasni a u 70. minuti Rolović je prvi put zaprijetio drugoligašu iz Herceg Novog.  Dva minuta poslije ulaska u igru, Nikola Kosać je odlično centrirao a Aldin Adžović  glavom pogodio  mrežu Tomaša Đurovića u 73. minutu i najavio  trijumf svoje ekipe. Tek posle drugog primljenog gola  „domaća“ Iskra se trgla. U 84. minutu Ognjen Rolović je odlično šutirao, golman  Igala Radoš Dubljević odbranio, ali odbijenu loptu  rezervista Matija Rovčanin je  poslao u mrežu Igala.  U nadoknadi vremena Rolović je bio u prilici da izjednači ali fudbaleri Igala su se odbranili i sačuvali prednost postigavši pobjedu koja Nelsonu  Kordobi i saigračima sa 19 bodova nakon 11 odigranih kola  donosi drugo  mjesto.

U narednom, 13. kolu fudbaleri Igala na Solilima dočekuju 26. oktobra ekipu Lovćena.