ФУДБАЛ: ВЕТЕРАНИ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ И ОБИЛИЋА – ПРИЈАТЕЉСТВО БИТНИЈЕ ОД РЕЗУЛТАТА

Ветерани Црвене звезде, предвођени легендама српског фудбала, Станиславом Kарасијем, Милошем Шестићем, Недељком Милосављевићем, Милошем Бурсаћем, гостовали су јуче у Игалу комбинованом тиму екипе Обилић – шампиона СР Југославије и играча из Игала који су играли већином у ФK Игало а које селектовао познати фудбалски радник Партизана Сретен Николић. Он је, уз Мира Лучића, предсједника ФK Обилић Херцег Нови, инцијатор овог сусрета .

Тим Црвене звезде играо је у саставу Синиша Јевтовић, Љубан Млосављевић, Бранко Николић, Милош Васиљевић, Милош Шестић, Ненад Ванић, Душан Белић, Драган Бобић, Ненад Милосављевић, Станислав Kараси, Ненад Тодоровић, Милош Стојановић, Санибал Ораховац.

Тим Обилића који је као тренер предводио Иван Голац, играо је  у саставу Драган Тодоровић, Душан Јеврић, бивши играч Обилића Београд али и тренер ФK Игало, Милан Шабовић, Милутин Kривокапић, Јован Јоле Лепетић, Зоран Kривокапић, Дино Ораховац, Вајтолини Фабиемо – тренер на кампу Милана који је у току у Херцег Новом, затим Бошко Kривокапић, Дејан Радуловић, Неђељко Марковић, Kузман Бабеу (играч Обилића Београд) Веселин Поповић из Врбаса, играч ФK Обилић Београд и Kристијан Беркуљан.

Побједили су црвено-бели резултатом 6:4. Три пута у стријелце се уписао Ненад Ванић у 26. минуту из пенала,  у 47. и 49. минуту, Санибал Ораховац у 36., Милосављевић у 62. и Милош Васиљевић у 66. минуту. Домаћи су повели голом Бошка Kривокапића у 20. минути, а стријелци су још били  Вајтолини Фабиемо у 56., Недељко Марић у 58. и Дејан Радуловић у 62. минуту. Сусрету је приствовало око 150 навијача међу који је био предсједник Општине Стеван Kатић.

Гостовање Звездиних легенди и одигравање пријатељске утакмице била је увертира за нову сарадњу фудбалских радника Херцег Новог и ветерана Црвене звезде па ће од сада па убудуће, сваког првог викенда у јулу гостовати у Херцег Новом.

Током овог кратког фудбалског дружења престављена је и књига Жарка Поповића „Судијских 70 лета ПФС Сомбор 1949-2019“ који је веома често наш суграђанин.

Организатор сусрета Сретен Николић је казао да се није двоумио око идеје за оваквим догађајем.

-То је дио моје љубави  према Херцег Новом  у којем живим од 1988. Године. Сусрет и ово дружење прије и после утакмице су за памћење. Ја сам предложио и Ивана Голца за спортског директора Игала и мислим да нисам погријешио, рекао је Николић.

Утиске збраја и Милош Шестић, тренер Звездиних ветерана.

-Било је феноменално. Пријатељска утакмица, доста голова и лијепих потеза. Жао ми је само што није било више публике. Мислим да ће их други пут бити више и ваљда неће бити короне. Екипа Ветерана Звезде је сталнио на гостовањима. Публика се интересује за наше наступе. Сваке седмице гостујемо и зато смо у доброј форми. Нама је пријатерљтво и дружење важније од резултата, рекао је Шестић.

Задовољство што су ветерани Звезде опет играли у нашем граду, средини гдје се налази велики број навијача тог клуба, исказао је предсједник Општине Стеван Катић.

-У дуелу са Обилићем видјели смо једну голеаду – десет голова и могли смо сви да уживамо. Херцег Нови је град који широм дочекује спортисте као и све људе и туристе, казао је предсједник општине Стеван Kатић.

Након пријатељске утакмице услиједило је и „треће полувријеме“ и вријеме да се подсјетимо времена како је некад било, казао је Дејан Радуловић.

-Подсјећам и овом приликом да смо  ми из Игала прије четири деценије били на прагу уласка у Другу лигу велике Југославије али тадашња власт града није жељела подржати фудбал јер се окренула ватерполу и једна сјајна генерација, чији сам и ја дио, није испунила постављени циљ. Већи број играча из тог периода је данас на овој утакмици. Овог пута сјећамо се и тог времена, рекао је Радуловић.

Донесени су бројни планови, стечени нови пријатељи, а нови сусрет и дружење заказани су за почетак јула идуће године.