ФУДБАЛ: ИГАЛО ОСТАЛО БЕЗ БОДОВА

У дерби сусрету 8. кола Друге фудбалске лиге херцегновски друголигаш „Игало“ на свом терену поражено је од „Јединства“ из Бијелог Поља.

У нервозној и помало грубој утакмици гдје су предњачили играчи гостију фудбалери „Јединства“ су постигли једини гол и освојили важне бодове за прикључење врху табеле. Бјелопољаци су повели у 9. минуту послије изведеног корнера. Изврсним скоком и шутем главом Момчило Дуловић погодио је мрежу домаћих поред затеченог голмана Бјелице и неопрезне одбране „Игала“.

До краја утакмице није био промјене резултата. Гости су умјешно „трошили“ вријеме. У 48. минуту такође после корнера главом је одлично шутирао Ђорђије Цвијовић , али преко гола. Једину шансу за изједначење резултата имао је у 66. минуту Милош Перовић али је одличном интервенциом голман Шабан Колић сачувао своју мрежу и свом тиму обезбједио побједу.

У другом минуту наставка првог полувремена после дуела Кораћа и Аргетинца Нелсона Кордобе теже је повређен домаћи фудбалер и он је завршио у рисанској болници и ван је животне опасности.

Игало у наредна три кола очекују гостовања, а прво у суботу у бокељском дербију са „Бокељом“ у Котору. Остали резултати. Арсенал-Цетиње 2:0, Младост-Бокељ 2:1, ОФК Титоград- Грбаљ 1:1 и Ком –Беране 0:3.

Табела: Арсенал 18, Јединство 17, Бокељ и Беране 16,Младост 11,Игало и Ком по 10,Цетиње 7, ОФК Титоград 4 и Грбаљ 3 бода.