FUDBAL: DRUGA LIGA – KOTORANI SLAVILI U NOVOM

Bokeljski derbi „Igalo“ – „Bokelj“ u 32. kolu Druge fudbalske lige na Solilima zasluženo je pripao ekipi iz Kotora koja je iskoristila nekopletnost „Igala“ radi KOVIDA 19 i nadigrala tim trenera Marka Vidojevića pobjedivši 3:2.

Od samog početka tim „Bokelja“ je diktirao igru. Posle lijepih šansi Vasilija Čavora u 18. i Jeknića u 37. minutu, kada je odlično intervenisao mladi golman Danilo Raičević, Jeknić je odlično centrirao u 39. minutu a Mitar Globarević postigao glavom gol pogodivši mrežu domaćeg tima.

I u drugom poluvremenu gosti konkretni, u 51. minutu Koprivica je igrao rukom u svom šesnaestercu, a siguran sa bijele tačke bio je Jovan Popović. Nikola Mitrović je vratio nadu u preokret domaćem sastavu u 54. minutu, a kada je Škrelja odličnim kontranapadom u 64. minutu postigao treći gol, bilo je jasno da bodovi idu na konto tima iz Kotora koji je ovom pobjedom praktično obezbjedio opstanak.

Slab utisak novskog drugoligaša posle igranja rukom ispred svog gola Miloša Lekića, popravio je Koprivica koji je postigao u 77. minutu gol iz penala i do kraja, i pored želje jednog i drugog tima, nije bilo golova.

Ostali rezultati u ovom kolu: Arsenal – Berane 1:1, Kom – Grbalj 1:2, Ibar – Mornar 0:2, Jedinstvo – Drezga 1:2.

Plasman: Mornar 68, Arsenal 64, Igalo 51, Kom 48, Jedinstvo 51, Bokelj i Ibar po 38, Berane 35, Grbalj 30 i Drezga 25 bodova.

U narednom 33. kolu, u srijedu, igraju: Berane – Igalo, Bokelj – Ibar, Grbalj -Arsenal, Kom – Jedinstvo i Mornar – Drezga.