ФУДБАЛ: ДРУГА ЛИГА – КОТОРАНИ СЛАВИЛИ У НОВОМ

Бокељски дерби „Игало“ – „Бокељ“ у 32. колу Друге фудбалске лиге на Солилима заслужено је припао екипи из Котора која је искористила некоплетност „Игала“ ради КОВИДА 19 и надиграла тим тренера Марка Видојевића побједивши 3:2.

Од самог почетка тим „Бокеља“ је диктирао игру. После лијепих шанси Василија Чавора у 18. и Јекнића у 37. минуту, када је одлично интервенисао млади голман Данило Раичевић, Јекнић је одлично центрирао у 39. минуту а Митар Глобаревић постигао главом гол погодивши мрежу домаћег тима.

И у другом полувремену гости конкретни, у 51. минуту Копривица је играо руком у свом шеснаестерцу, а сигуран са бијеле тачке био је Јован Поповић. Никола Митровић је вратио наду у преокрет домаћем саставу у 54. минуту, а када је Шкреља одличним контранападом у 64. минуту постигао трећи гол, било је јасно да бодови иду на конто тима из Котора који је овом побједом практично обезбједио опстанак.

Слаб утисак новског друголигаша после играња руком испред свог гола Милоша Лекића, поправио је Копривица који је постигао у 77. минуту гол из пенала и до краја, и поред жеље једног и другог тима, није било голова.

Остали резултати у овом колу: Арсенал – Беране 1:1, Ком – Грбаљ 1:2, Ибар – Морнар 0:2, Јединство – Дрезга 1:2.

Пласман: Морнар 68, Арсенал 64, Игало 51, Ком 48, Јединство 51, Бокељ и Ибар по 38, Беране 35, Грбаљ 30 и Дрезга 25 бодова.

У наредном 33. колу, у сриједу, играју: Беране – Игало, Бокељ – Ибар, Грбаљ -Арсенал, Ком – Јединство и Морнар – Дрезга.