ФУДБАЛ: БОКА БЕЗ ПРВОЛИГАША

Бокељски друголигаши „Игало“ и „Арсенал“ нису искористили своје шансе  да се пласирају у већи ранг такмичења, и  у сезони 2021/22. „Искра“ и „Петровац“ наставиће да играју у Првој а „Игало“ и „Арсенал“ у Другој лиги

У Игалу, пред око 400 гледалаца који су  бодрили Мила Ђурковића и саиграче, није било изненађења. Фудбалери „Искре“ из Даниловграда су  у не много квалитној утакмици побједили. Једини гол су постигли из престрого досуђеног пенала  пошто је лопта погодила Грбића  у главу и вјероватно ошамутила штопера Игала који је у паду дохватио лопту руком а врло тендециозни судија Предраг Радовановић је показао на пенал. Сигуран са бијеле тачке  био је Иван Вуковић чију је лопту голман Јован Перовић у 24. минуту „прочитао“ али није успио да је заустави. И то је био једини гол на утакмици.

Било је прилика на обје стране. Фудбалери Игала имали су их више. У шестом минуту, послије набачене лопте Пајовића, одлично је шутирао Алекса Мараш а своју мрежу сачувао одбрамбени играч Дринчић.  У 36. минуту  Милош Перовић је одлично шутирао а још боље одбранио голман Кордић. У наставку искусни играчи Искре  „трошили“ су вријеме и изборили жељени циљ.

Екипа Арсенала после побједе 2:1 над Петровцем  који је у првом сусрету тим резултатом побједио, изводили су се пенале  и рулет са бијеле тачке овог пута био је на страни гостију који су побједили 6:5, у сјајној фудбалској атмосфери коју су приредили навијачи Арсенала.