Favoriti maksimalni u prvim susretima plej-ofa Superlige za odbojkašice

Odbojkašice “Herceg Novog” nastavljaju pohod ka odbrani titule. U prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Crne Gore za odbojkašice šampionke su sinoć u Igalu nastavile seriju nepobjedivosti, savladavši podgoričku “Budućnost” 3:0 (25:18, 25:19, 25:17).

Gošće su u drugom setu pružile dobar otpor, vodile 14:9 i bile u prilici da uzmu set ekipi koja u dvije sezone nije izgubila ni jedan set, međutim, to je samo unijelo malo neizvjesnosti.

U pobjedničkom timu Darija Čabonenko je  zabiježila 12  poena, Oksana Jakušina 9, a kapiten  Ralisa Vasileva je dodala 8. Ostale poene za domaću ekipu su postigle: Marija Vonogova 7, Dijana Vuković 6, Diana Balai 5, Ana Marija Jonjev 4,i  Tijana Tvrdišić 3 poena. Ekipa “Budućnosti” imala je 23 greške. Na drugoj strani najefikasnija bila je Anđela Kukobat sa 10 poena. Ostale poene za ekipu Luke Bogojevića su postigle: Darija Popović 6, kapiten Mileva Magdelinić 4, Viktorija Đukić  i Lana Rakočević po 3, Sara Belojević i Milena Ćetković po 2 i Anja Orlandić jedan poen.

Nije bilo iznenađenja ni u drugom polufinalnom meču u Baru između “Luke Bar” i “Morače” (Podgorica). Tim Vladimira Milačića je slavio 3:0 (25:15, 25:10, 27:25) a Baranke su do pobjede vodile kapiten Dušanka Petrović sa 15 poena i Vitoria Aieska sa 14. Kod gošći najefikasnija je bila Anastasija Krgović sa 11 poena.

U revanš susret u srijedu “Herceg Novi” gostuje “Budućnosti”, a “Morača” dočekuje “Luku Bar”. Za plasman u finale potrebne su dvije pobjede, a u finalu se za titulu igra na tri dobijene utakmice.