ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У ЈЕДРЕЊУ: ОСЦИЛАЦИЈЕ БОКЕЉА

У прве двије регате којим је јуче стартовало Европско првенство у једрењу за олимпијске класе, Миливој Дукић и Илија Марковић из Херцег Новог, односно Тивта, имали су доста осцилација на почетку такмичења.

На старту Дукић је преступио, али је био одличан током друге регате, па је кроз циљ прошао као осми. Марковић је заузео 6. мјесто послије прве регате, али је другу завршио на 47. мјесту. Никола Голубовић, који се такмичи у класи ILCA 6, био је константан. У генералном пласману је десети, а седми у конкуреницији једриличара до 21 године.

Шампионат Европе је настављен данас, када су на програму двије квалификационе регате, а самим тим и нове прилике да једриличари из Херцег Новог и Тивта поправе пласман.

У наредна два дана слиједе још четири регате, након којих ће бити познати учесници златне групе, којој теже такмичари из Боке.