EP(U16): Crna Gora od plus 17 do poraza

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore, igrači do 16 godina, koje sa klupe vodi Novljanin Rajko Krivokapić, doživjela je juče i drugi poraz u D grupi A divizije na šampionatu Evrope u Skoplju. Nakon što su izgubili od Sjeverne Makedonije 69:62, kadeti Crne gore su poraženi i od Španije 74:66 (13:22, 17:19, 21:14, 23:11).

Kao i u prethodnoj utakmici, reprezentativci Crne Gore su ponovo stali u finišu, iako su sedam minuta prije kraja vodili 60:55. U prvoj četvrtini poveli su 9:0 i 10:3 u petoj minuti utakmice. Trojkom Davida Mirkovića selekcija Crne Gore je vodila 25:13, na startu drugog perioda. U 16. minutu Crna Gora je povela 33:16, četiri minuta prije poluvremena bilo je 38:21, a onda su Španci uspjeli da do kraja poluvremena priđu na 41:30. Reprezentacija Španije je u trećoj četvrtini uspjela da se primakne na samo četiri poena minusa – 55:51, da bi u finišu utakmice stigla do pobjede.

Crna Gora danas (14:15) igra poslednju utakmicu u grupi sa reprezentacijom Grčke.
Grupa u kojoj se nalaze Crna Gora, Španija, Grčka i Severna Makedonija, u osmini finala se ukršta sa grupom u kojoj su Italija, Poljska, Letonija i Turska.

Sve selekcije će izboriti plasman u osminu finala. Pobjednici prve runde nokaut faze, nastaviće borbu za prvo mjesto , a poraženi će u borbu za opstanak u elitnoj diviziji. U B divizuju će se preseliti tri poslednjeplasirane reprezentacije.