ЕП(У16): Црна Гора од плус 17 до пораза

Мушка кадетска кошаркашка репрезентација Црне Горе, играчи до 16 година, које са клупе води Новљанин Рајко Kривокапић, доживјела је јуче и други пораз у Д групи А дивизије на шампионату Европе у Скопљу. Након што су изгубили од Сјеверне Македоније 69:62, кадети Црне горе су поражени и од Шпаније 74:66 (13:22, 17:19, 21:14, 23:11).

Kао и у претходној утакмици, репрезентативци Црне Горе су поново стали у финишу, иако су седам минута прије краја водили 60:55. У првој четвртини повели су 9:0 и 10:3 у петој минути утакмице. Тројком Давида Мирковића селекција Црне Горе је водила 25:13, на старту другог периода. У 16. минуту Црна Гора је повела 33:16, четири минута прије полувремена било је 38:21, а онда су Шпанци успјели да до краја полувремена приђу на 41:30. Репрезентација Шпаније је у трећој четвртини успјела да се примакне на само четири поена минуса – 55:51, да би у финишу утакмице стигла до побједе.

Црна Гора данас (14:15) игра последњу утакмицу у групи са репрезентацијом Грчке.
Група у којој се налазе Црна Гора, Шпанија, Грчка и Северна Македонија, у осмини финала се укршта са групом у којој су Италија, Пољска, Летонија и Турска.

Све селекције ће изборити пласман у осмину финала. Побједници прве рунде нокаут фазе, наставиће борбу за прво мјесто , а поражени ће у борбу за опстанак у елитној дивизији. У Б дивизују ће се преселити три последњепласиране репрезентације.