EP(U15)Važna pobjeda nad Italijanima

Trećeg dana vaterpolo šampionata Evrope za igrače do 15 godina u Podorici, reprezentacija Crne Gore je u jednom od derbija grupe A pobjedila Italiju 11:9 (5:2, 2:4, 2:1, 2:2), dok je u drugom meču Španija pobjedila Mađarsku 9:7.

Izabranici selektora Nenada Vukanića odigrali su još jednu dobru utakmicu. Na startu su poveli 2:0, na kraju prve četvrtine bilo je 5:2, a prednost od tri gola imali su i sredinom drugog dijela utakmice (7:4). Na početku treće četvrtine reprezentacija Italije je izjednačila (7:7) i to je bilo sve što su “azuri” učinili u ovom susretu. Crna Gora je golovima Danila Roganovića i Andreja Durutovića povela 9:7, i tu prednost zadržala je do kraja.

Dvostruki strijelci bili su Đorđe Koprivica i Marko Milinić, dok su se po jednom u strijelce upisali Stefan Kruta, Luka Savić, Danilo Savović, Stefan Vranješ, Danilo Roganović, Andrej Durutović i Luka Todorović.

Ovo je drugi trijumf crnogorskih vaterpolista na šampionatu, nakon što su na startu bili bolji od Mađarske 11:8. Nakon dva kola, Crna Gora je u vođstvu sa 6 bodova, po 3 imaju Italija i Španija dok je bez bodova Mađarska.

Večeras (utorak, 11. jul) u derbi susretu sa Špancima od 21:00 sat našoj selekciji je i bod dovoljan za osvajanje prvog mjesta u grupi koji vodi direktno u četvrtfinale i donosi dva dana odmora .