Џошуа Скот растужио Приморје 1945 у Подгорици

Кошаркаши Приморја 1945 несретно су на такозваној једној лопти поново поражени, овог пута у дербију у Подгорици, против истоименог противника 83:81 (13:23, 24:19, 22:19, 24:20. Узбудљиви меч је ријешио Џошуа Скот у посљедњој секунди утакмице.

Слободан Миљанић и саиграчи одлично су отворили утакмицу и после првих десет минута игре имали предност од 10 разлике (23:13), у 12. минуту било је +12 (28:16), а после тројке Александра Даниловића резултат је у 16 минути утакмице био још већи – 36:23 за Приморје 1945.

У другој четвртини Подгоричани су узвратили и до великог одмора пришли на -5 (42:37).

Играчи Подгорице у 25. минуту стигли су до преокрета, када је Живановић погодио за 46:44, а онда је услиједила практично резултатска клацкалица.

Домаћин је на 1.41 прије краја стекао шест поена вишка (81:75), али то није значило крај неизвјесности. Миљанић је погодио тројку, а након дуго прегледаног снимка, судије су досудиле и неспортски фаул Жижићу при шуту Миљанића за три поена. То је искористио капитен Приморја и изједначио резулзтат на 81:81, али је након тога Чарапић направио кораке и омогућио домаћину да има посљедњи напад.

Џошуа Скот, који за разлику од утакмице у првом колу против Котора када није погодио за продужетак, овог пута је то успио у посљедњој секунди за побједу своје екипе – 83:81.

Код Приморја 1945 Миљанић се истакао са 29 поена, уз 6 скокова и 5 асистенција, Бијелић је постигао 14, а имао је 9 ухваћених лопти, Даниловић је постигао 9 поена, Чарапић 8, Вучуровић 7, Обрадовић и Булатовић по 5, Рид 3, Матовић 1 поен.

Скот је био најефикаснији у екипи Подгорице са 24 поена, а имао је и 4 асистенције, Живановић је постигао 18, Ђуришић 10, док је Смит поред 9 поена имао 6 скокова, 9 поена постигао је Голке, а Жижић уз 8 поена имао је и 7 ухваћених лопти. У стријелце се уписао још и Брновић са 5 поеба уз 7 скокова.

У наредном, четвртом колу Приморје 1945 дочекује Миленијум из Подгорице.