ДУКИЋ ЛОШЕ СТАРТОВАО У ФИНАЛНИМ РЕГАТАМА, АЛИ ИМА ПРИЛИКЕ ДА ПОПРАВИ ПЛАСМАН

Европско једриличарско првенство у бугарском граду Варни настављено је јуче регатама у златним , финалним и сребреним групама. У олимпијској класи за једриличаре ILCA 7  (Ласер стандард) због лоших временских услова одједрена је само једна регата, а такмичари из Боке нису остварили добре резултате.

Миливој Дукић је заузео 45. мјесто, па је тренутно 30. у генералном пласману, али остала су још два дана, односно четири регате. Наш олимпијац имаће прилику да се пробије ка врху, међу ТОП 20, и у групу за наставак борбе за медаље ТОП 10.

Тивћанин Илија Марковић је прву финалну регату завршио на 53. Мјесту и тренутно је 57. у генералном пласману. Подсјећања ради, Илија Марковић је недавно освојио девето мјесто на Свјетском првенству за једриличаре до 21 године.

Треба рећи да су пласманом у златну групу, у конкуренцији 114 једриличара, Дукић и Марковић већ постигли велики успјех.

У класи ILCA 7 (Ласер Радиал) за једриличаре, Никола Голубовић је заузео 16. и девето мјесто, па је тренутно на 13. мјесту у генералном пласману, а на деветом мјесту у конкуренцији једриличара до 21 године.

Првенство Европе се наставља данас када су на програму по двије регате у свим класама, а то даје прилике за велике промјене у пласману.