Drama u Igalu zasluženo pripala košarkašima “Primorja”

Košarkaši hercegnovskog “Primorja 1945” savladali su sinoć u SC Igalo “Jedinstvo” iz Bijelog Polja u dramatičnoj završnici i došli do važne pobjede.

Novljani su u susretu 4. kola Prve muške košarkaške lige, na krilima Ognjena Mićovića, slavili rezultatom 80-79, po četvrtinama 21-19, 19-16,19-20, 21-21.

Od prvog minuta “Primorje” je u meč ušlo sa velikom energijom i imalo prednost, koja je u pojedinim trenucima iznosila i 11 poena. Gosti iz Bijelog Polja su se čvrstom i disciplinovanom igrom stalno vraćali, da bi pet minuta prije kraja susreta, nakon dvije trojke Gavranića, prešli i u vođstvo od 71-70.

Izabranici Zorana Todorovića tada su odlično odreagovali. Smirenom igrom i odličnom realizacijom, najprije Petrovića koji je postigao trojku, a nakon toga i Glogovca, “Primorje” je povelo 50 sekundi do kraja 79-73 i mislilo se da je meč riješen. Ipak, gosti se vraćaju trojkom Nemanje Kneževića i, nakon greške igrača “Primorja” i nesportskog faula Mićovića, dolaze do šanse za pobjedu.

Na 16 sekundi do kraja na semaforu je bilo 79-79. Plejmejker “Primorja” Ognjen Mićović je samo dvije sekunde prije isteka vremena realizovao prvo, i namjerno promašio drugo bacanje, za veliko slavlje domaćeg sastava.

Uzbudljiva završnica digla je na noge novsku publiku, koja je još jednom u velikom broju došla da podrži “Primorje”, i dala veliki doprinos u osvajanju nova dva boda.

Ognjen Mićović je duel protiv “Jedinstva” završio sa 21 poenom, deset skokova i indeksom 35.

-Teška utakmica. Stalno smo vodili i mislim da smo zasluženo pobjedili. Atmosfera je bila fantastična, bilo je divno igrati u ovakvom ambijentu. Hvala publici na podršci, poručio je nakon pobjede Mićović.

U ekipi “Primorja” dvocifreni su još bili Đurasović sa 16, Glogovac sa 13 i Petrović sa 10 poena.

Kod gostiju, bolji od ostalih bio je Nemanja Gavranić koji je postigao 22 poena, uz 7 skokova.

-Znali smo gdje dolazimo. “Primorje” je odlična ekipa. Dobro smo pripremili utakmicu, igrali smo dobro, ostaje žal za bodovima, ali čestitam igračima “Primorja” na zasluženoj pobjedi, rekao je Gavranić.

Trener „Primorja“ Zoran Todorović izvukao je maksimum iz svoje ekipe.

-Imali smo nekoliko povrijeđenih igrača. Ni tokom susreta nismo imali sreće, jer se povrijedio Huremović. Mislim da smo zasluženo pobjedili. Ostavili smo srce na parketu. Čestitam momcima koji su dali maksimumu, a publici na sjajnoj podršci, rekao je Todorović.

Bivši trener “Primorja”, a sada prvi trener “Jedinstva” iz Bijelog Polja, Radojica Petrić, zadovoljan je nastupom svoje ekipe, uprkos porazu.

-Ovo je najbolja utakmica Prve lige ove sezone. Mislim da je “Primorje” zasluženo došlo do pobjede. Tokom čitavog susreta su vodili, i mogu reći kontrolisali susret. Mi smo odigrali odličan meč. Znali smo da će biti teško. Čestitam momcima na odličnoj igri i nemam neki gorak ukus, uprkos porazu, poručio je Petrić.

U narednom, 5. kolu, Prve košarkaške lige “Primorje” gostuje ekipi “Dečića” u Tuzima.