ДЕРБИ ИМЕЊАКА У ЗНАКУ СПЛИЋАНА

Дерби другог дана трећег турнира Регионалне ватерполо лиге у Загребу између Јадрана Херцег Нови и Јадрана Сплит, одлучивао је о  саставу који ће бити четврта екипа на овогодишњем завшном турниру. Сплићани су против Новљана одиграли боље, од првог до последњег минута. Било је евидентно да у овом тренутку имају далеко искуснију и објективно бољу екипу, која је успјела да оправда улогу фаворита – 11:6 (4:1, 2:1, 2:2, 3:2).

Сплитски састав повео је 4:1 и наговијестио какав ће бити епилог. Тим са Шквера је посљедњу шансу да се врати у игру  пропустио у претпосљедњем минуту треће четвртине, када је су  у нападу с три играча више, прокоцкао два зицера код резултата 7:4. Сплићани су из контранапада отишли на ,,плус 4“. На голу тима из Сплита блистао је голма Иван Марсенић са 12 одбрана и  одбрањеним петерцем Данилу Радовићу. Црногорски шпампион  имао је лошу реализацију играча више  (10:0) и са овим учинком није било могуће побједити на свим позицијама добро покривену екипу Мила Смодлаке. Овај пораз је дефинитина елминацја Јадрана из борбе за пласман међу четири екипе региона.

Голове за Јадран из Херцег Новог, постигли су: Думитрије Обрадовић, Данило Радовић, Јаке Мускат, Матеј Чарај и Марко Петковић.

Голове за Јадран из Сплита, постигли су: Јерко Маринић Крагић и Лука Букић по три, Марин Делић два, Антонио Дужевић, Константин Харков и Марино Чагаљ по један.

Новљани су уписали четврти пораз, а на турниру у Загребу одиграће још једану утакмицу – данас од 17 сати противник им је Морнар (Сплит). Тим Петра Радановића је на петом мјесту има 19 бодова, два мање од Радничког уз двије утакмице више.

Југ је на турниру у Крагујевцу славио против Приморца из Котора 12:9.

Тренутни пласман:  Југ 27, Јадран Сплит 25, Нови Београд 22, Раднички 21, Јадран Херцег Нови 19, Црвена звезда 15, Партизан 12, Младост 11, Приморац 10, Шабац девет, Соларис седам, Морнар један, Будва је без бодова.