DANKA KOVINIĆ U DRUGOM KOLU AUSTRALIJAN OPENA U MELBURNU

Treći put u karijeri i prvi put nakon 2017. godine Danka Kovinić igraće u 2. kolu Australijan opena. Uspjeh na jednom od četiri najveća turnira teniske sezone zaslužila je trijumfom nad Su-jeong Jang iz Južne Koreje, 6:3, 2:6, 6:4.

Naša najbolja teniserka je plasman u drugu rundu gren slema u Melburnu zaslužila u velikoj i dramatičnoj borbi. Meč je trajao čak tri sata i 11 minuta, a odlučujući treći set čak sat i 24 minuta, prenosi Pobjeda.

Kovinić, 99. igračica na planetarnoj WTA listi, je protiv rivalke koja je 210. na svijetu odlično otvorila oba seta koja je osvojila. U prvom je povela 5:1 a u trećem 3:0, a do kraja je imala dovoljno fokusa i smirenosti da riješi meč.

Napadačka igra Novljanki se isplatila: imala je drastično više vinera (38-26), a neznatno više neiznuđenih grešaka (57-52), za utisak da je pobjeda potpuno zaslužena. Spasila je osam od 12  brejk-lopti rivalke, a četiri puta napravila je brejk. Trijumf će izvjesno značajno uticati na bolji plasman na WTA listi za manje od dvije sedmice.

U 3. kolu Kovinić će imati izuzetnu šansu – igraće protiv bolje iz duela šampionke US opena Eme Radukanu i slavne Amerikanke Sloun Stivens, a obje su u lošoj formi.