DANKA BEZ DRUGOG PODVIGA U INDIJAN VELSU

Novljanka Danka Kovinić nije uspjela da pobjedi Ljudmilu Samsonovu iz Rusije u trećoj rundi Indijan velsa, poražena je rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6.

Premda je  Samsonova važila za favorita, Kovinić je imala šansu i bila gotovo ravnopravna rivalka.

Prvi set riješen je u trećem gemu, Samsonova je napravila brejk, zatim sačuvala svoj servis za 3:1. Kovinićka se nije predavala, ali nije uspjevala ni da stigne do brejka, pa je set završen 6:4 za Ruskinju, nakon što je u 10. gemu iskoristila treću set loptu.

Kovinić je u drugom setu spasila sedam brejk lopti, odvela ga u taj-brejk, nije klonula duhom, nastavila je da se bori kao što je to radila i protiv Karoline Pliškove u situaciji kada je gubila sa 6:2, 5:2.

Međutim, Samsonova je igrala na izuzetno visokom nivou, posebno u situacijama kada je ona servirala i na kraju imala više sreće i koncentracije.

Danka je protiv Džil Tajhman u prvom, a posebno protiv Karoline Pliškove u drugom kolu, pokazala da se vraća u formu, iako ima problema sa povredom i još nije u top formi.