Црна Гора сигурна на старту ЕП у Сплиту

Ватерполо репрезентација Црне Горе убједљивом побједом отворила је Европско првенство у Сплиту – „ајкуле“ су на старту групе А надиграле Грузију 14:11.

Сигурна побједа против селекције која је намучила репрезентацију Црне Горе на Свјетском првенству у Будимпешти, је побједа која гарантује друго мјесто у групи. У наредном колу за два дана „ајкуле“ очекује јачи тренинг са Словачком од 14 сати, док је за 2. септембар заказан меч са Италијом, који ће одлучити побједника групе и ко ће директно у четвртфинале.

Прву четвртину у мечу са Грузијом ватерполисти Црне Горе су ријешили резултатом 5:3, да би пред крај друге имали предност од 9:4. Услиједила је серија Грузије од 4:0, али су наши ватерполисти узвратили са четири узастопна гола за предност од 13:9. На средини посљедње четвртине било је великих 14:9 за побједу и добар почетак ЕП.

Истакао се Аверка са четири гола, по два су постигли Перковић, Спаић, Укропина и Петковић, а по један Ђурђић и Матковић. Код Грузије пет голова је дао Јелача.

Побједници група пласираће се у четвртфинале, другопласиране и трећепласиране селекције играће осмину финала.

У групи Б су Хрватска, Грчка, Француска и Малта, у групи Ц су селекције Шпаније, Њемачке, Холандије и Румуније, а у групи Д екипе Мађарске, Србије, Израела и Словеније.

У случају да ватерполисти ЦГ играју утакмицу осмине финала, наша група се укршта са групом Ц.

Извор: ВПСЦГ