Црна Гора седма на Европском првенству у Подгорици

Утакмицама за пласман јуче је у Подгорици завршено Омладинско првенство Европе, за играче рођене 2003. године и млађе. Репрезентација Црне Горе је у утакмици за седмо мјесто побједила селекцију Њемачке 13:12 ( 4:2, 6:3, 2:5, 1:2).

Након прве двије четвртине изабраници Милана Ћировића имали су предност од пет голова (10:5), али су у наставку дозволили Њемцима да  у посљедњој четвртини изједначе резултат (12:12), да би минут и по прије краја Давид Стевовић постигао гол за побједу и коначно седмо мјесто ререзентације Црне Горе.

Стрелци за Црну Гору били су: Матија Сладовић четири, Давид Стевовић три, Петар Вујошевић два, Лазар Вукићевић, Марко Бошковић, Владан Вукичевић  и Милан Никаљевић по гол.

Василије Радовић и саиграчи су завршили шампионат са четири побједе и три пораза. У групи су савладали Француску и Турску, а изгубили од Мађарске. Црна Гора је у осмини финала побједила Грузију, након чега су услиједили порази у четвртфиналу од Шпаније и за пето мјесто од Хрватске.

Нови првак Европе у У19 је репрезентација Србије која је у финалу побједила Шпанију 9:8. Помоћни тренер репрезентације Србије је Новљанин Дарко Билић. Мађарска је побједом против Грчке 10:7 освојила треће мјесто. У утакмици за пето мјесто Хрватска је побједила Италију 14:11.