ЦРНА ГОРА РУТИНСКИ ДО ПРВОГ МЈЕСТА У ГРУПИ: „АЈКУЛЕ“ ДУПЛО ЈАЧЕ ОД ЈАПАНА

У последњој утакмици Б групе Ф8 Свјетске лиге у Тбилисију није било изненађења. Репрезентација Црне Горе била је дупло јача 16:8 (4:5, 4:1, 5:1 3:1) од репрезентације Јапана која ће за непун мјесец бити домаћин Олимпијског турнира у Токију.

Да се Јапанци не смију поцијенити и да се озбиљно припремају за Олимпијаду показала је прва дионица утакмице у главном граду Грузије. Јапанци  су добили  прву четвртину  у којој је постигнуто девет голова. Био је то дио утакмице у којем су одбране биле слабији дио обје селекције.

У преостала 24 минута изабраници селектора Владимира Гојковића су се „уозбиљили“ и Стефан Видовић и Алекса Укропина, потпомогнути осталим играчима, су одрадили како је планирано.

Стријелци за Црну Гору су: Стефан Видовић 4, Алекса Укропина и Мирослав Перковић по 3, Владан Спаић и Бојан Банићевић по 2, Урош Чучковић и Душан Матковић по гол.

За репрезентативце Црне Горе нема одмора  јер се турнир наставља  већ сутра четврфиналним утакмицама. Бргуљан и саиграчи за ривала имају репрезетацију Казахстана која је у „А“ групи била четвртопласирана селекција. „Црвени“ су у овом сусрету  фаворити  и за очекивати је пласман у полуфинале.