Црна Гора поражена од Италије

Црногорска ватерполо репрезентација играће утакмицу за седмо мјесто на Свјетском првенству у Фукуоки. Црна Гора је у првом мечу за пласман од 5. до 8. позиције поражена од Италије 10:6 (1:1, 3:1, 3:2, 3:2).

У дуелу са много грешака на обје стране, водили су 2:1 у трећем минуту друге четвртине, а затим нападачки потпуно стали.

Италија је серијом 5:0 стекла четири гола предности (6:2) средином трећег периода и исход је могао да се наслути, без обзира што су Ђуро Радовић и Укропина смањили на 6:4.

Црна Гора је имала шансу да дође до минус један, није је искористила, а то је ривал казнио са два гола за 8:4 и ту је пала одлука о побједнику.

Три гола за наш тим постигао је Мирослав Перковић, по један Константин Аверка, Ђуро Радовић и Алекса Укропина.

Ривал Црној Гори у суботу у мечу за седмо мјесто биће поражени из дуела САД – Француска.