Црна Гора испустила побједу

Подмлађена ватерполо репрезентација Црне Горе није успјела да настави серију побједа на Ф8 Свјетске лиге у Стразбуру. Иако су на почетку последње четвртине водили 8:6, изабраници Владимира Гојковића поражени су од селекције Аустралије 9:8 (2:2, 1:1 3:4 3:1).

У првој дионици репрезентација Црне Горе је водила 2:0, Јован Вујовић није искористио петерац, а потом ривал стиже до изједначења, па и вођства у другој четвртини, али Аверка својим другим голом доноси изједначење за 3:3 на полувремену.

У трећем дијелу утакмице, послије обостраних грешака, слиједи серија голова обје селекције.

Када је Душан Матковић на седам минута прије краја повисио резултат на 8:6 понадали смо се добром расплету, али њега није било у преосталом дијелу утакмице. Репрезентативци Аусралије су серијом 3:0 преокренули резултат. У три напада Аверка, Спаић и Мршић су покушали да изједначе и изборе петерце али није ишло и противник је на крају славио.

Голове за Црну Гору постигли су: Константин Аверка два, Владан Спаић, Стефан Видовић, Јован Вујовић, Душан Банићевић, Владо Попадић, Душан Матковић.

Голове за Аустралију постигли су: Лук Павилард пет, Метју Барнс два, Тим Пут и Кенан Мардсен по један.

У последњем колу групне фазе, снаге ће сутра одмјерити Црна Гора и Шпанија (18) односно Србија и Аустралија.

Подсјећамо, у првом колу Црна Гора је побједила Србију 16:8, док је Шпанија побједила Аустралију 13:10.

Свих осам селекција ће изборити пласман у четвртфинале. У групи А су Црна Гора, Србија, Шпанија и Аустралија, а у групи Б Италија, Француска, САД и Канада.