Црна Гора четврта на Свјетском првенству у риболову из барке

Проглашењем најбољих вечерас ће у португалској Албуфеири бити завршено 57. Свјетско првенство у риболову из брода за сениоре, на којем је члан репрезентације Црне Горе Здравко Дамјановић освојио бронзану медаљу, саопштено је из Савеза за спортски риболов на мору.

Црногорска национална селекција, за коју су наступали још и Дејан Сијерковић и Александар Пејовић освојила је четврто мјесто, остављајући иза себе прошлогодишње шампионе репрезентацију Хрватске.

Уз Дамјановића и остали репрезентативци били су на завидном нивоу. Марко Радосављевић је заузео 13. мјесто, Радован Поповић 24, а Иван Дејановић 24.

– Још једном смо показали да и поред скромније такмичарске опреме можемо равноправно да се носимо са најбољим репрезентацијама. Надамо се да ће након овог, Министрство спорта и младих знати да цијени постигнуте резултате и значајније финансијски помогне наше активности – истакли су из Савеза за спортски риболов на мору Црне Горе

Златна медаља припала је репрезентацији Португала, сребрна Италији, а бронзана Шпанији.

Свјетски првак постао је Хуан Пато из  Португала, док је сребрна медаља припала Данијелу Мендози из Шпаније.