Čestitka Samostalnog sindikata informativne, grafičke i izdavačke djelatnosti Crne Gore

Povodom Dana novinara Crne Gore, saopštenjem se oglasio Samostalni sindikat informativne, grafičke i izdavačke djelatnosti Crne Gore.

Srećan 23. januar.

Ovaj datum nas podsjeća na 1871. godinu i izlazak prvog broja lista “Crnogorac” na Cetinju, udarajući temelje profesije koja je i danas ključni stub svakog slobodnog društva.

U vremenu brzih informacija i brojnih izazova vaša uloga čuvara istine i objektivnosti važnija je nego ikada. Želimo vam da istrajete u borbi za profesionalne standarde, etiku i slobodu izražavanja, jer je slobodan novinar temelj napredne i demokratske Crne Gore. Neka vaša oštra pera i nepokolebljivi integritet bude glas onih koji se ne čuju.

Ovo je dan kada treba da ukažemo i na važnost boljeg statusa i veće bezbijednosti svih medijskih radnika. Želimo vam da radite u atmosferi slobode, bez cenzure i straha jer samo ekonomski nezavistan i zaštićen novinar može do kraja služiti istini.

Srećan praznik svim novinarima i medijskim radnicima.

Predsjednik, Čedomir Bracanović.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here