Булајић и Андрић у полуфиналу Б првенства Европе

Јелена Булајић и Љубе Андрић као дио женске јуниорске кошаркашке репрезентације Црне Горе играће у полуфиналу Б првенства Европе. Јуниорке селектора Петра Стојановића побједиле  су синоћ у четвртфиналу  репрезентацију Словачке  65:57 након продужетка, чиме су успјеле да изборе пролаз међу четири најбоље селекције на шампионату у Румунији.

Од старта је било веома неизвјесно – прва четвртина донијела је мало поена, али је Словачка имала предност након 10 минута 13:11. Словачка је у другој дионици углавном била у предности, имала и +5 (23:18), али је Црна Гора поенима Радевић на одмор отишла са егалом – 25:25.

Словакиње  у 27.минуту поново имају предност  41:32, али  а до краја треће четвртине  резултат је – 42:35. И, онда права драма. Словачка је након поена Пеланове у 32.минуту стигла до рекордних +11 (47:36), Узвратила је репрезентација  Црне Горе, а након поена Љубе Андрић стигло се до  47:49 на 2.13 прије краја. Имале су Словакиње и пет поена вишка 52:47 на 1.50 до краја, али ије Јелена Булајић погодила је тројку  за 50:52,Андрић била половична са линије пенала (51:52) на 45 секунди до краја. Ривал је био без рјешења, јер је Црна Гора играла сјајну одбрану, али је Таусова на 13 секунди прије краја погодила два пенала за 51:54. И, као по обичају, Булајић је преузела одговорност погодила тројку и утакмица је отишла у продужетак – 54:54.

Већ након два минута додатног периода  репрезентација Црне Горе води  60:54, а све дилеме практично је отклонила Радевић, када је на 83 секунде до краја донијела вођство 63:57…

Атина Радевић постигла је 23 поена, имала 7 скокова и 6 асистенција, уз 4 украдене лопте, док је Јелена Булајић постигла 21, уз 10 ухваћених лопти.Љубе Андрић имала је још један дабл дабл учинак (по 11 поена и скокова), Јања Драгишић постигла је 5, Анђела Рондовић 3, уз 5 скокова, а Мила Бајчета 2, уз 4 ухваћене лопте.

Данас је на програму полуфинале. Репрезентација Црне Горе игра против репрезентације Литваније.