Barseloneta dominantna u Trebinju

Španski prvak Barseloneta trijumfovala je večeras u Trebinju u C grupi Lige šampiona i opravdala ulogu favorita protiv domaćina Jadrana M:tel ne dozvolivši nikakvo iznenađenje. Španski tim je slavio 16:8 (2:2, 4:2, 5:3, 5:1).

Otpor Gojkovićevog sastava je trajao do polovine druge četvrtine do kada je držao rezultatski egal. Jadrana M: tel golom Vasilija Radovića je vodio 4:3, Španci su krenuli silovito i na poluvremenu imali prednost (6:4).

Nastavak je donio potpunu dominaciju šampiona prvaka Evrope. Barseloneta je imala savršenu realizaciju igrača više 7-7, spretnost u odbrani i sijaset kontri ka golu nemoćnog Đurovića čiju su mrežu neumoljivo punili gosti.

Jadran nije imao riješenja ni u napadu gdje učinak bio 11 – 5, ali više sa greškama koje su otvarale prostor protivniku da egal utakmicu iz prve dvije četvrtine pretvori u jači šuterski trening u drugom poluvremenu. U tom dijelu utakmice sa tri uzastopna gola dominirao je Granados.

Tim sa Škvera igrao je bez kažnjenog Đorđa Lazića i povrijeđenog Vuka Milojevića ali i sa njima u sastavu teško da bi se mogao iznenaditi rival ali vjerovatno ne bi bila dupla razlika u konačnom skoru večerašnjih rivala.

Strijelci za Jadran M:tel su : Danilo Radović i Vasilije Radović po dva, Stupar, Obradović, Vujović i Ivović po jedan, a za Barselonetu: Granados tri, Vigvari, Taulj i Perone dva, Famera, Burian, Bustos, Sanahuja, Biel, Taulj i Munariz po jedan.

U narednom trećem kolu ove grupe Jadran M:tel gostuje ekipi Vašaša u Budimpešti.