Барселонета доминантна у Требињу

Шпански првак Барселонета тријумфовала је вечерас у Требињу у Ц групи Лиге шампиона и оправдала улогу фаворита против домаћина Јадрана М:тел не дозволивши никакво изненађење. Шпански тим је славио 16:8 (2:2, 4:2, 5:3, 5:1).

Отпор Гојковићевог састава је трајао до половине друге четвртине до када је држао резултатски егал. Јадрана М: тел голом Василија Радовића је водио 4:3, Шпанци су кренули силовито и на полувремену имали предност (6:4).

Наставак је донио потпуну доминацију шампиона првака Европе. Барселонета је имала савршену реализацију играча више 7-7, спретност у одбрани и сијасет контри ка голу немоћног Ђуровића чију су мрежу неумољиво пунили гости.

Јадран није имао ријешења ни у нападу гдје учинак био 11 – 5, али више са грешкама које су отварале простор противнику да егал утакмицу из прве двије четвртине претвори у јачи шутерски тренинг у другом полувремену. У том дијелу утакмице са три узастопна гола доминирао је Гранадос.

Тим са Шквера играо је без кажњеног Ђорђа Лазића и повријеђеног Вука Милојевића али и са њима у саставу тешко да би се могао изненадити ривал али вјероватно не би била дупла разлика у коначном скору вечерашњих ривала.

Стријелци за Јадран М:тел су : Данило Радовић и Василије Радовић по два, Ступар, Обрадовић, Вујовић и Ивовић по један, а за Барселонету: Гранадос три, Вигвари, Тауљ и Пероне два, Фамера, Буриан, Бустос, Санахуја, Биел, Тауљ и Мунариз по један.

У наредном трећем колу ове групе Јадран М:тел гостује екипи Вашаша у Будимпешти.