Аутоголови обиљежили дерби на Солилима

У једном од два дербија 8. кола Друге фудбалске лиге, данас на Солилима Игало и прошлогодишњи прволигаш Рудар из Пљеваља подијелил су бодове, пошто је утакмица завршена неријешеним резултатом 1:1 (0:1).

У не баш квалитетном дербију, више разлога за задовољство имају гости из Пљеваља, јер су повољније шане имали домаћи фудбалери.

Најбољу прилику у 12. минуту имао је Јасмин Муховић, кад је његов шут завшио поред гола већ савладаног голмана Милисава Вуксановића. До краја полувремена оба тренера (Марко Шћепановић и Радослав Булић) чекали су кикс одбране противника. Први су погријешилл домаћи, када је српски интернационалац у дресу Пљевљака Вања Вучићевић одлично заврнуо лопту коју је у 37. минуту капитен домаћих Александар Ђукановић неспретно послао иза леђа свог голмана Радоша Дубљевића, што је био разлог за славље фудбалера Рудара.

Тек што је почело друго полувријеме Муховић је створио шансу за изједначење, али лопта је поново била непослушна за домаћег нападача.

Пет минута после уласка у игру, аргентински интернационалац Нелсон Кордоба, је у 68. Минуту, одлично набачену лопту са десног крила упутио ка голу гостију и као код првог, нови ауто гол овог пута постигао је гостујући играч Милија Голубовић.

куриозитет овог дербија је што је млади играч Игала Владимир Павловић, због добрих игара у Другој омладинској лиги био резерва. За очекиквати је да ће ускоро овај талентовани голгетер, који је у 7 кола постигао 8 голова, врло брзо заиграти у првом тиму.

Остали резултати 8 кола: Грбаљ – Ком 1:0 (стријелац Алекаса Бескорвајни у 20. минуту), Ловћен – Ибар 1:2, Младост – Подгорица 1:1 .У овом колу слободна је била екипа Искре из Даниловграда.

Пласман: Младост и Рудар по 15, Ловћен и Игало по 11, Подгорица 9, Ибар 8, Искра и Грбаљ по 7, Ком 1 бод.

У последњем, 9. колу првог круга друголигашког првенства, у суботу 28. септембра играју: Ком –Игало, Подгорица – Грбаљ, Ибар – Младост и Искра – Ловћен. У овом колу слободна је екипа Рудара.