Алдин Аџовић донио преокрет за Игало у бокељском дербију

У ванредном 6. колу Друге  лиге  фудбалери Игала на гостовању у Радановићима прекинули су данас  серију пораза и у бокељском дербију побиједили екипу Грбаљ са 2:0.  Сусрет је ријешен у  другом полувремену. Човјек одлуке био је  Алдин Аџовић, који је  двије минуте пошто је ушао у игру,  у 48. минуту утакмице, одлично набачену лопту од стране капитена Агустина Кордобе волеј ударцем  послао у мрежу домаћег голмана, бившег играча Игала Давида Бјелице.

Домаћи тим је покушао да изједначи резултат али у 69. минуту све је било ријешено. Акција која је крунисана голом поново је кренула од Аџовића који је  својим уласком унио свјежину у напад Новљана, послужио је брзоногог  Нихада Балића који је сјајно прошао по десној страни и упутио центрашут који је искусни Јасмин Муховић  искористо за  гол којим је обезбјеђена побједа.

Након шест кола  фудбалери Игала налазе се на 4. мјесту са 10 освојених  бодова.  У наредном 7. колу екипа Марка Шћепановића је слободна а у 8. колу  22. септембра  на Солима гостује прошлосезонски прволигаш  Рудар из Пљеваља.