„АЈКУЛЕ“ ПОРАЖЕНЕ ОД ШПАНИЈЕ

Црногорски ватерполисти поражени су у другом мечу олимпијског турнира у Токију од Шпаније резултатом 8:6. Одличан наступ шпанског голмана Данијела Лопеза и више погођених статива и пречки пресудило је побједника. Шпанија је потврдила квалитет и улогу једног од фаворита за злато.

Селектор Владимир Гојковић казао је да нису користили добре шансе у прве двије четвртине.

-Имали смо лоших момената, али прије свега нијесмо користили добре шансе у прве двије четвртине , код зицера, полузицера и можда је био неки пенал, али не желим да причам да ли је суђење добро или није док не погледам снимак, Имали смо своје прилике да меч држимо под контролом. Из тога смо крајем друге четвтине отишли у два, три гола минуса. Али смо се и вратили, показали енергију, што није било довољно. Морамо да поправимо ситуацију у нападу, Видјели сте како су јаки Шпанци, како су нас затварали… Све то смо очекивали и морали смо брже да играмо – поручио је Гојковић.

Црна Гора је само једном, на почетку меча, била у вођству (1:0), а посљедњи пут успјела је да изједначи средном друге четвртине (3:3).

Шпанија је са три узастопна поготка повела 6:3, почетком трећег дијела меча. Црна Гора је смањила на 6:5 и имала напад са играчем више за изједначење, али није успјела да га реализује.

Услиједио је погодак Шпаније за вођство од 7:5 уочи посљедњих осам минута. Све дилеме око побједника ријешио је Мартин Фамера почетком посљедње четвртине и свом тиму донио вођство од 8:5.

Шпански тим до побједе водили су Блај Маларак, Алваро Гранадос и Бернат Салахужа са по два гола, док су се по једном у листу стријелаца уписали Алберто Мунариз и Мартин Фамера.

У црногорској репрезентацији Душан Матковић је постигао три гола, Александар Ивовић два, а један Стефан Видовић.

Нови дерби наше момке чека за два дана када ћемо играти са Хрватском од 08:30.