AJKULE BOLJE OD AMERIKANACA NAKON PETERACA

Vaterpolisti Crne Gore u prvom prijateljskom meču u sklopu priprema za finalni turnir Svjetske lige (Gruzija 24.06-01.07) i odlazak na Olimpijske igre u Tokiju, savladali su nakon peteraca selekciju Sjedinjenih Američkih Država na otvorenom bazenu na Škveru rezultatom 18:17. U regularnom dijelu bilo je 11:11.

Golman crnogorske vaterpolo reprezentacije Slaven Kandić odbranio je u sedmoj seriji peteraca šut Kupidu, a trijumf Ajkulama donio je Stefan Vidović (18:17), nakon što je regularni dio meča završen bez pobjednika – 11:11.

U penal ruletu naši igrači su u prvom prijataljskom meču u sklopu priprema za Olimpijske igre mentalno bili jači, a mogli su i do pobjede u regularnom dijelu meča. Vodili su 9:4 u 2. minutu treće dionice i stali – Amerikanci su serijom 5:0 na tri i po minuta prije kraja utakmice stigli do drugog izjednačenja – 9:9. Savo Ćetković brzo je vratio prednost na plus 1. Vodili su naši vaterpolisti i 11:10 nakon gola Marka Mršića (2.21), ali je Bouven na 1.05 donio gostima peterce. Posljednji napad na utakmici naš tim nije uspio da realizuje. Sedam sekundi prije kraja sa igračem više nijesu iskoristili priliku da postignu gol za pobjedu.

Ajkule su igrale u dosta podmlađenom sastavu jer su zbog obaveza u klubovima izostali Aleksandar Ivović, Dejan Lazović, Uroš Čučković, Vladan Spaić, Aleksa Ukropina i Bogdan Đurđić.

Naša selekcija će nakon priprema sa SAD trenirati sa Francuskom od 7. do 12. juna, takođe na Škveru. Od 17. do 19. juna će boraviti u Podgorici, kada je planiran let za Italiju gdje će sparingovati sa selekcijom Azura. Ajkule 24. juna putuju za Tbilisi na Finalni turnir Svjetske lige (od 26. juna do 1. jula), a po dolasku u Crnu Goru – do puta za Tokio na OI – treniraće na bazenima u Nikšiću i Podgorici.