АЈКУЛЕ БОЉЕ ОД АМЕРИКАНАЦА НАКОН ПЕТЕРАЦА

Ватерполисти Црне Горе у првом пријатељском мечу у склопу припрема за финални турнир Свјетске лиге (Грузија 24.06-01.07) и одлазак на Олимпијске игре у Токију, савладали су након петераца селекцију Сједињених Америчких Држава на отвореном базену на Шкверу резултатом 18:17. У регуларном дијелу било је 11:11.

Голман црногорске ватерполо репрезентације Славен Кандић одбранио је у седмој серији петераца шут Купиду, а тријумф Aјкулама донио је Стефан Видовић (18:17), након што је регуларни дио меча завршен без побједника – 11:11.

У пенал рулету наши играчи су у првом пријaтаљском мечу у склопу припрема за Олимпијске игре ментално били јачи, а могли су и до побједе у регуларном дијелу меча. Водили су 9:4 у 2. минуту треће дионице и стали – Американци су серијом 5:0 на три и по минута прије краја утакмице стигли до другог изједначења – 9:9. Саво Ћетковић брзо је вратио предност на плус 1. Водили су наши ватерполисти и 11:10 након гола Марка Мршића (2.21), али је Боувен на 1.05 донио гостима петерце. Посљедњи напад на утакмици наш тим није успио да реализује. Седам секунди прије краја са играчем више нијесу искористили прилику да постигну гол за побједу.

Ајкуле су играле у доста подмлађеном саставу јер су због обавеза у клубовима изостали Александар Ивовић, Дејан Лазовић, Урош Чучковић, Владан Спаић, Алекса Укропина и Богдан Ђурђић.

Наша селекција ће након припрема са САД тренирати са Француском од 7. до 12. јуна, такође на Шкверу. Од 17. до 19. јуна ће боравити у Подгорици, када је планиран лет за Италију гдје ће спаринговати са селекцијом Азура. Ајкуле 24. јуна путују за Тбилиси на Финални турнир Свјетске лиге (од 26. јуна до 1. јула), а по доласку у Црну Гору – до пута за Токио на ОИ – тренираће на базенима у Никшићу и Подгорици.