ЖКК Приморје вицешампионке Међународног турнира „Мимоза 2023”

ЖКК Приморје

Под окриљем Празника мимозе, у Спортском центру у Игалу одржан је VI Међународни женски кошаркашки турнир за узраст до 12 година. Шампиони турнира су ЖКК Крка из Новог Места, а сребрне дјевојке су домаћини ЖКК Приморје.

У полуфиналној утакмици кошаркашице Приморја су савладале екипу Феникс из Бања Луке резултатом 44:36 (12:5;9:13;10:5;13:13).

У финалном мечу „Приморке“ су поражене од изванредне словеначке екипе Крка резултатом 39:50 (10:11;6:16;13:5;10:18)

Прве три четвртине су протекле у изједначеној игри, да би средином посљедње четвртине кошаркашице Крке показале више умијећа и савладале домаћу екипу.

Треће мјесто на турниру заузела је екипа Стар из Фојнице, а четврто Феникс из Бања Луке.

ЖКК Приморје – Симеона Спаић

У екипи Приморја најбоља је била капитеница Симеона Спаић, која је изабрана и у најбољу петорку турнира.