Порази женских кошаркашких клубова из Херцег Новог

У 14. колу Прве лиге за кошаркашице херцегновски прволигаши су поражени. У дербију кола у Спортском центру Игало синоћ је гостовао шампион и лидер екипа Будућности и побиједила ”Херцег Нови 1987“ 100:64 по четвртинама 29:17, 20:10, 27:13, 24:24.

Тим Ранка Шабановића и Јовице Ратковића је на старту повео 4:0, али су шампионке брзо узвратиле. Убрзо је резултат био 13:4 а у седмом минуту – 18:8, да би у финишу првог полувремена било чак 49:25. И у другом полувреме Подгоричанке су силовите. Серијом 11:0, најавиле су уббједљив тријумф од 36 поена разлике.

Стријелци за Херцег Нови 1987: Јелена Вучетић 28, Александра Мужевић 19, Милица Матић 15 и Владана Радојичић 2 поена.

У редовима Будућности најефикаснија Радоњић са 16, а од Новљанки у редовима шампиона Драгана Живковић је постигла 11, а Јелена Булајић 10 поена.

И други новски прволигаш Приморје био је неуспјешан у јучерашњем колу. На гостовању у Никшићу тим Драгана Прге поражен је од истоименог прволигаша 79:52 (19:14, 18:8, 26:13, 16:17). Домаће су отвориле утакмицу серијом 11:3, Клаудија Баћовић и саиграчице узвратиле су и запријетиле домаћим играчицама преокретом (15:14) али то је било све. Екипа Никшић предвођена Миленом Јакшић повела је – 25:15, а у финишу првог полувремена било је 32:17.

До краја кошаркашице “Никшића” створиле су велику предност да би на старту посљедње дионице било 66:35 па су гошће добиле последњих десет минута игре.

Стријелци за Приморје: Клаудија Баћовић 19, Љубе Андрић 16, Кристина Илић 8, Јововић 6, Касалица 4, Теодора Брковић 2 поена.