Ватерполо дерби у Котору – сваком по полувријеме

У заосталој утакмици другог кола лигашког дијела Купа Црне Горе ватерполисти Јадрана гостовали су у Котору и у неуизвјесном дербију играли нерјешено са домаћим Приморцем  9:9 (1:3, 1:2, 4:2, 3:2).

У утакмици гдје је свакој екипи припало по полувријеме, изабраници  Петра Радановића,  као готово у свим утакмицама на евро сцени и у овом дербију у Котору играли су одлично у првих 16 минута. Након доминације на почетку, у другом дијелу инцијативу су препустили домаћем саставу, па су се чак у финишу утакмице борили за реми. Јадран је послије прве четвртине имао предност 3:1,а на полувремену су водили 5:2.

На почетку последње четвртине Јадран је имао предност од једног гола, али су, ношени публиком, ватерполисти Приморца повели са 9:8 голом Марка Мршића, а изједначење је донио Матија Сладовић.

Голове за Јадран постигли су: Матија Сладовић три, Чарај, Мускат, Стевовић, В. Радовић, Ступар и Зинзудин.

Стријелци за Приморац су: Милић и Станојевић по три, Гардашевић два, Мршић један.

Пласман: Јадран и Приморац по 4, Будва 3 и Катаро без бодова

У наредном колу, 12. новембра, играју Будва – Јадран и Приморац – Катаро.