Чланови Географске секције „Географија на длану” СМШ Иван Горан Ковачић, ученици другог разреда гимназије и туристичке школе, обилазили су у суботу знаметости Луштице. Пројекат су реализовали професори географије Милан Пушица и Срђан Кулиновић, у пратњи директорице Љиљане Карановић.
– Ученици су бродом допловили до острва Ластавица и обишли некадашњу тврђаву, данас – хотел Мамула, а потом и обишли жањички манастир Веведење Пресвете Богородице. У манастиру нас је дочекао отац Нико и упознао са историјом манастира, саопштавају из школе.





Обилазак Луштице је настављен шетњом кроз Жањице и остала луштичка села: Радованиће, Тиће и Клинце.
– На крају путешествија дугог 13 километара, посјетили смо тврђаву Кабалу и спустили се у шармантне Росе гдје су се ђаци након кратког освјежења у мору поново укрцали на бродић и отпловили за Херцег Нови.
Фото: СМШ Иван Горан Ковачић