Ватерполо: са Грцима на Криту за прво мјесто

Комбиновани састав ватерполо репрезентације Црне Горе наставио је са добром игром, побиједивши на Самарцидис купу на Криту и репрезентацију Њемачке са 15:7 (8:4, 4:1, 3:2, 0:0), и вечерас игра против Грчке за прво мјесто.

Као и против Холандије у првом колу, изабраници Владимира Гојковића били су голгетерски расположени.

Петковић и саиграчи су били веома ефикасни против селекције Петра Поробића у првој четвртини, у којој су постигли чак осам голова. До полувремена резултаt је био 12:5 и до краја утакмице је то било рутинско одрађивање посла за селекцију Црне Горе.

Стријелци за Црну Гору: Данило Радовић три, Алекса Укропина, Марко Мршић, Мирослав Перковић, Богдан Ђурђић по два, Мартин Гардашевић, Марко Петковић по гол. Код Њемачке, расположени за игру у нападу, били су Фин Шулце са четири и Лукас Кујпер са два гола.
Вечерас од 20:00 сати у последњој утакмици на турниру репрезентација Црне Горе игра за прво мјесто са домаћом селекцијом Грчке, која је са 16:13 у другом колу савладала репрезентацију Холандије.